A może nocleg w górach?

nocleg

Schroniska górskie to miejsce, w którym człowiek obcuje na 100 % z naturą. Dookoła jedynie lasy, góry, jeziora, garstka pracowników schroniska oraz noclegujących. W pokojach spartańskie warunki, w starszych często zimna woda i możliwość jedzenia jedynie „suchego” prowiantu.

Ale za to jakie przeżycia! To nie tylko zapach starego drzewa, możliwość spotkania wspaniałych ludzi, ale również niesamowite widoki, które chcemy uwiecznić na zdjęciach i duch gór, który przenika nas na wskroś i sprawia, że nie chce nam się wracać do domu. To również idealna opcja dla szukających wyciszenia – o tym jak je znaleźć wiedza jedynie ci, którzy podziwiali zachód słońca nad górskim jeziorem, opierając głowę o ścianę schroniska. Szczególne wrażenie robią schroniska w naszych Tatrach, ponieważ są one na znacznych wysokościach i większość z nich jest robiona w starym, dobrym, zakopiańskim stylu, łącznie z wnętrzem.

Nocleg w górach – jaka opcja jest dobra?

No i nie są tak daleko jak Alpy czy Andy. Wybierając taką opcję noclegową musimy się liczyć z tym, że miejsc w schronisku jest o wiele mniej niż w pensjonacie czy hotelu, dlatego rezerwacja jest ważna, szczególnie w sezon. Oczywiście można wybrać się spontanicznie, ale nie bądźmy zdziwieni, gdy dostaniemy miejsce „na dostawkę” w pokoju z kilkoma innymi ludźmi. Schronisko w górach to przede wszystkim opcja dla odważnych, ale i dla mało wymagających, dla których liczy się sama wyprawa w góry, aniżeli atrakcje noclegowe. Należy również liczyć się z cenami, które wyznaczyła zasada – im więcej, tym lepiej. Innymi słowy mówiąc: im więcej nas idzie razem, tym cena niższa. Nie powinno to jednak odstraszać pasjonatów gór, ale również laików i osób, które chcą po prostu się przespać. Choćby dla wschodu słońca w górach naprawdę warto przeżyć tam chociaż jedną noc.