Auto kasacja to rozwiązanie, które stosuje się w przypadku, gdy samochód uległ poważnemu zniszczeniu. Na czym dokładnie polega i jak się odbywa?
Na czym polega auto kasacja?
Posiadanie samochodu to nie tylko komfort i wygoda. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi liczyć się z tym, że może mu się przydarzyć nieprzyjemna sytuacja, gdy samochód ulegnie wypadkowi. W momencie, gdy jego naprawa będzie wymagała bardzo dużego nakładu finansowego, a sam pojazd ma już swoje lata, dużo bardziej opłacalnym rozwiązaniem może być jego kasacja. Auto kasacja w Przeworsku i każdym innym mieście odbywa się podobnie. Profesjonalne firmy, które się tym zajmują, rozkładają samochód na części i wyceniają te, które mogą być jeszcze wykorzystane. Pozostała część pojazdu jest demontowana i sprzedawana jako złom. Umożliwi to recykling tworzywa i jego dalsze ponowne wykorzystanie. Cała procedura jest potwierdzona specjalnymi dokumentami. Cena, jaką można uzyskać z kasacji samochodu, jest ustalana indywidualnie i wpływa na nią wiele czynników.
Jakie są procedury związane z kasacją samochodu?
Aby pozbycie się samochodu było legalne, musi zostać potwierdzone odpowiednimi dokumentami. Zgłaszając się do firmy, gdzie przeprowadzana jest auto kasacja w Rzeszowie oraz innych miastach, należy przedstawić dowód osobisty, rejestracyjny i kartę pojazdu. Jeśli tablice rejestracyjne nie zostały uszkodzone, należy również mieć je ze sobą. Po demontażu samochodu i wycenie jego części punkt dokonujący kasacji wystawi dokument, który potwierdza usługę złomowania. Właściciel pojazdu powinien w ciągu 30 dni zgłosić ten fakt w odpowiednim urzędzie i wyrejestrować pojazd.
Firma zajmująca się kasacją jest zobowiązana zadbać o odpowiednią utylizację zdemontowanych fragmentów samochodu. W przypadku niektórych części możliwe będzie ich ponowne wykorzystanie lub odsprzedanie. Wszystko zależy od tego, w jakim stanie był samochód i jak bardzo uległ zniszczeniu. Poprzez prawidłową segregację i recykling tworzywa mogą być ponownie wykorzystane, co korzystnie wpływa na ochronę naszego środowiska.
Leave a Reply