Bałtyk przyciąga jak magnez?

Rok szkolny dobiega końca dzieci cieszą się z dwumiesięcznej laby, a dla dorosłych nastał czas długo oczekiwanych urlopów.
W mediach od kilku miesięcy ukazują się reklamy biur podróży kuszące piaszczystą plażą, nieskazitelnym błękitem morza, piękną słoneczną pogodą do wyjazdu w egzotyczne zakątki świata. Jak się jednak okazuje mimo atrakcyjnych ofert wyjazdów zagranicznych, istnieje grupa Polaków, którzy wybierają nasz polski Bałtyk. Pomimo tego, że nad polskim wybrzeżem nie ma zagwarantowanych upałów jak w Hiszpanii bądź Tunezji, co jednak wpływa na taki wybór Polaków?

Jedną z głównych przyczyn jest bariera językowa, Polacy nie należą do kraju poliglotów, znaczna część nie zna żadnego zachodniego języka, dlatego przeszkodą staję problem komunikacji w obcym Państwie.

Kolejnym powodem jest kwestia bezpieczeństwa, stale mają w pamięci wydarzenia, które miały miejsce w w Egipcie czy Turcji. Podczas urlopu każdemu zależy na odpoczynku i relaksie, nikt nie chce znaleźć się gdzieś pośrodku konfliktu.

Wśród turystów można też znaleźć grupy osób z małymi dziećmi, jak wiadomo dzieci są podatne na wszelkie infekcje. We własnym kraju łatwiej jest o dostęp do opieki zdrowotnej, zagranicą przez barierę językową może okazać się to dużym problemem.

Wakacje nad morzem nie muszą być nudne!

Poza plażowaniem, turyści mają wiele innych atrakcji. Polskie wybrzeże ma długość ponad 700km, więc każdy znajdzie tam cos dla siebie. Dla osób aktywnych znaleźć można mnóstwo sportów wodnych, dla tych ambitnych m. in. żeglarstwo, windsurfing ;dla osób, które szukają czegoś łatwiejszego rowery wodne bądź piłka wodna. W większych miastach Pomorza, można przeznaczyć swój wolny czas na zwiedzanie pięknej architektury, muzeów np. w Gdańsku. W kurortach nadmorskich dobrze rozwinięta jest infrastruktura rowerowa, można w łatwy sposób poznać wiele zakątków Północy Polski.

Niezależnie od tego czy w wakacje wybierzemy się na Południe Europy czy nad Polskie Wybrzeże, należy pamiętać o bogactwach jakie dostarcza morze, jednym z nich jest jod.

Szukasz mieszkanie do wynajęcia nad morzem? Odwiedź: https://baltickorona.pl/mieszkania-nad-morzem/