Cięcie laserem – gdzie ma zastosowanie?

Cięcie laserem to nowoczesna to metoda obróbki materiałów. Pozwala na dużą precyzję, prędkość i jednocześnie wszechstronność lasera. Wycinanie za pomocą lasera, pozwala na optymalizacje procesów produkcyjnych. Jakie zalety ma cięcie laserem? W jakich dziedzinach ta metoda ma największe zastosowanie?

Cięcie laserem – na czym polega?

Cięcie laserem jest nowoczesną metodą obróbki. To jeden z procesów rozdzielania termicznego. Wiązka laserowa uderza w powierzchnię materiału, silnie ją nagrzewając, aż do stopienia czy całkowitego odparowania. Cięcie laserem w Pomorskim można przeprowadzić na trzy sposoby. Wybór sposobu zależy od mocy stosowanego urządzenia. Wyróżnia się więc wycinanie laserowe metodą sublimacji, stapiania oraz spalania. Zdarza się, że potrzebne może okazać się również wprowadzenie do pracy gazów technicznych takich jak azot, argon lub tlen.

Proces cięcia laserem zaczyn się wówczas, gdy wiązka lasera całkowicie wniknie w materiał w jednym punkcie. System laserowy przebiega zgodnie z wybraną geometrią. Jest to metoda obróbki, którą można wykorzystywać przy wielu materiałach. Cięcie laserem pozwala na ograniczenie strat materiałów, co pozwala na bardziej ekonomiczne jego użycie.

Jakie jest zastosowanie cięcia laserem?

Cięcie laserem jest wykorzystywane w wielu branżach. Sprawdza się w przemyślne górniczym, maszynowym czy motoryzacyjnym. W przemyślenie jest wykorzystywane do hartowania, wzbogacania warstwy przypowierzchniowej w składniki stopowe, stapiania oraz natapiania warstwy powierzchniowej. Ponadto cięcie blach i innych materiałów laserem sprawdza się w przypadku np. drążenia otworów albo znakowania.

Wycinanie laserowe w Gdańsku ma wiele zalet. Jest niezastąpioną metodą obróbki, kiedy w grę wchodzi perfekcyjna obróbka.  Nowoczesne, zaawansowane rozwiązania technologiczne, pozwalają na wykonywanie różnorodnych wzorów. Precyzja oraz dokładność, pozwalają na wycinanie skomplikowanych wzorów. Specjaliści są zgodni, że cięcie laserem to jedna z najbardziej dokładnych i precyzyjnych metod obróbki różnego rodzaju materiałów.

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key "fairy-font-awesome-version-loading" in /home/platne/serwer199031/public_html/autoinstalator/okinteractive.pl/wordpress47866/wp-content/themes/fairy/candidthemes/functions/hook-footer.php on line 15

Warning: Undefined array key "fairy-go-to-top-icon" in /home/platne/serwer199031/public_html/autoinstalator/okinteractive.pl/wordpress47866/wp-content/themes/fairy/candidthemes/functions/hook-footer.php on line 19