Ciekawe miejsca w Polsce, które warto zobaczyć na urlopie

miejsca do zwiedzenia

Planujesz urlop i zastanawiasz się jak spędzić wolny czas, by zobaczyć jak najwięcej ciekawych miejsc. Chcesz zobaczyć wyjątkowe miejsca, które w Polsce nie są jeszcze tak popularne, dzięki czemu nie będziesz musiała zmagać się z tłumami zwiedzających? Może szukasz miejsc na piękne zdjęcia lub po prostu chcesz odpocząć? Jeśli tak to koniecznie zapoznaj się z naszym zestawieniem. Mamy propozycje dla każdego urlopowicza, który chce zboczyć piękne miejsca w Polsce, dzięki którym można poczuć się jak w zupełnie innej krainie.

Zalew Zakrzówek – czy warto się tam wybrać?

Jeśli szukasz miejsca, gdzie możesz odpocząć, a nie musisz kręcić się w tłumie turystów, to Zalew Zakrzówek to miejsce, gdzie z pewnością musisz się wybrać. To wyjątkowe miejsce, gdzie można poczuć się jak na wyspach poza granicami kraju. Błękitna, niemal turkusowa woda aż zachęca do kąpieli. Warto jednak wiedzieć, że w tym zbiorniku wodnym jest naprawdę głęboko, przez co w niektórych miejscach trzeba się liczyć z zakazem pływania. Jednak w tym samym miejscu znajduje się szkoła nurkowania, do której możesz się zgłosić. Dzięki temu w towarzystwie profesjonalistów zobaczysz Zakrzówek z zupełnie innej perspektywy.

Lawendowe Wzgórza – czemu warto je odwiedzić?

Dla miłośników plenerowych zdjęć lub kosmetyków naturalnych mamy wyjątkowe miejsce, które znane jest pod nazwą Lawendowe Wzgórza. To plantacja lawendy, gdzie jest jej naprawdę sporo. Warto wiedzieć, że obecnie lawenda kwitnie od początku, aż do końca lipca. Jednak im później się tam wybierzesz tym mniej lawendy będzie na polach, ponieważ jest ona regularnie przycinana. Ze zciętych kwiatów robi się piękne dekoracje do domu, które pomagają w relaksie i odpoczynku. W małym sklepiku dostępne są ręcznie robione i naturalne kosmetyki z lawendą, które można stosować do pielęgnacji skóry twarzy i całego ciała. Jeśli marzysz o wyjątkowej sesji możesz kupić bukiet z lawendy lub wianek na głowę.

Termy w tatrach – czy warto zdecydować się na ich odwiedzenie?

Chcąc się zrelaksować i odpocząć warto zdecydować się na odwiedzenie term w tatrach. Baseny dostępne są dla każdego i można z nich korzystać każdego dnia. W ciepłe dni woda jest naprawdę ciepła. Czemu warto? Woda termalna ma doskonały wpływ na wygląd skóry.

Oto kilka miejsc, które naprawdę warto zobaczyć. Jednak warto pamiętać, że Polska kryje jeszcze wiele takich klimatycznych i wyjątkowych atrakcji.