Ciekawość świata nie zawsze w porządku

swiat

Ponieważ współczesny świat oferuje nam tyle rozmaitych rozwiązań naszych problemów, nierzadko nie wiemy, jakiego dokonać wyboru i czujemy się w tym wszystkim trochę zagubieni. W pogoni za najlepszym staramy się we własnym zakresie możliwie najlepiej zapoznać z całą dostępną ofertą aby później nie musieć borykać się ze skutkami źle podjętej decyzji.

Nie zapominajmy o tym chociażby z tego względu, że ostatnio ciekawość świata staje się coraz popularniejsza. Wiele osób stojących przed niełatwym wyborem między zbyt wieloma podobnymi ofertami poważnie coś takiego rozważa. I tak sporo osób dało sobie wmówić że będzie to właściwe do rozszerzania horyzontów, a satysfakcja z tego ma być gwarantowana. Jednak nie powinniśmy dać się zwieść temu zachwalaniu, tylko zachować zdrowy rozsądek. Na nasze nieszczęście, w rzeczywistości Ciekawość świata okazuje się nie aż tak dobra.

Prawdziwość informacji

Dla własnego dobra temu nie wierzmy lub przynajmniej zweryfikujmy prawdziwość tych informacji zanim podejmiemy decyzję. A to z tego względu, że wybór czegoś takiego jak ciekawość świata powinien być podyktowany jedynie absolutną koniecznością. Nie spełni ona raczej naszych oczekiwań ponieważ to musi być wrodzone i raczej niewiele można z tym zrobić. Dlatego też jest ewidentne, że mogłoby to spowodować powstanie szkód zamiast nam pomóc, jak byśmy tego po tym oczekiwali. A do tego ciekawość świata również może być dość ryzykowna, co tym bardziej powinno nas od niego odrzucić. Z tego tez wynika, że nie jest to wybór dla nas i wobec tego dla swojego własnego dobra nie powinniśmy brać go pod uwagę.