Co sprawdza rzeczoznawca samochodowy?

rzeczoznawca samochodowy

Rzeczoznawca samochodowy to osoba, która w wielu przypadkach jest w stanie udzielić pomocy i pomóc w określeniu wartości konkretnego auta. Będzie w stanie pomóc w ocenie stanu technicznego auta, a także policzy wartość uszkodzeń po wypadku lub kolizji. Rzetelna pomoc specjalisty w bardzo wielu przypadkach będzie pomocna. Rzeczoznawca korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia jest w stanie dokładnie sprawdzić konkretne auto i wydać rzetelną opinię na temat jego stanu. Dowiedz się zatem co jest w stanie sprawdzić rzeczoznawca samochodowy i kiedy warto skorzystać z jego usług?

Dokładne oględziny samochodu

Zakres elementów sprawdzanych przez rzeczoznawcę może być bardzo szeroki. Specjaliści są bowiem w stanie ocenić zarówno elementy karoserii, jak i poszczególne podzespoły. W zależności od rodzaju uszkodzeń sprawdzane są wszystkie podzespoły, które mogły ulec uszkodzeniu na skutek wypadku. Oględziny w wielu przypadkach obejmują także zdjęcie elementów karoserii, aby dostać się do konkretnych podzespołów w celu oceny ich stanu. Dokładna analiza uszkodzeń jest niezwykle korzystna i sprawia, że możliwe jest uzyskanie dokładnego obrazu tego jak rozległe są usterki i które elementy wymagają wymiany. W przypadku wypadków najczęściej rzeczoznawca samochodowy w Rybniku jest wysyłany na zlecenie ubezpieczyciela, który na podstawie ekspertyzy podejmuje decyzję o kwocie odszkodowania, która zostanie wypłacona.

Rzeczoznawca pomoże w zakupie używanego auta

Rzeczoznawca samochodowy w Katowicach może również udzielić wsparcia przy zakupie używanego samochodu. Ekspert pomoże w określeniu stanu technicznego pojazdu i wykryciu wszelkich ukrytych wad. Bardzo często sprzedający nie informują potencjalnych klientów o wszystkich uszkodzeniach auta. Osoby bez odpowiedniej wiedzy technicznej mogą zatem trafić na pojazd, który będzie wymagał dużych inwestycji finansowych, aby został przywrócony do pełnej sprawności. Skorzystanie z pomocy eksperta już przy oględzinach daje możliwość uniknięcia takich problemów i szybkiego wykrycia wszelkich usterek.