Dlaczego warto zatrudnić pracowników z Filipin?

Podporą polskiego rynku pracy są już nie tylko pracownicy z Ukrainy, ale również pracownicy z Azji, w tym pracownicy z Filipin, którzy coraz chętniej rekrutowani są przez polskich przedsiębiorców. Filipińczycy doceniani są za odpowiedzialność, dokładność i sumienność, a ponadto za niewielką rotację oraz dużą lojalność w stosunku do pracodawcy.

Pracownicy z Filipin – dlaczego warto?

Wielu polskich przedsiębiorców coraz bardziej interesuje się rekrutacją pracowników ze Wschodu. Rosnącą popularnością cieszą się zwłaszcza pracownicy z Filipin, którzy już dziś zasilają linie produkcyjne w wielu polskich firmach. Zatrudnienie pracowników z Filipin, zwłaszcza w oparciu o outsourcing, ma mnóstwo zalet, które sprawiają, że polscy przedsiębiorcy coraz chętniej obsadzają wolne miejsca pracy właśnie Filipińczykami. Cechuje ich przede wszystkim niska rotacja oraz wysoka lojalność w stosunku do pracodawcy. Pracownicy z Filipin chętnie zostają w naszym kraju na lata, dzięki czemu minimalizowane są koszty związane z rekrutacją i wdrażaniem nowych pracowników. Średni okres pracy w procedurze karty pobytu jednego Filipińczyka wynosi nawet do 3 lat, co szczególnie doceniają europejscy przedsiębiorcy. Polscy pracodawcy cenią Filipińczyków jednak nie tylko za niską rotację, ale również za duże zaangażowanie, sumienność oraz dokładność pracy.

Gdzie sprawdzą się pracownicy z Filipin?

Pracownicy z Dalekiego Wschodu, w tym właśnie pracownicy z Filipin, najczęściej wybierani są do pracy na produkcji – zwłaszcza w oparciu o outsourcing. Doskonale sprawdzają się jako operatorzy maszyn, pracownicy magazynów i działów logistyki, a także jako pracownicy kontroli jakości i mechanicy. Filipińczycy sprawdzą się również jako pracownicy budowlani oraz sezonowi pracownicy w rolnictwie oraz ogrodnictwie.

Bisar – pierwsza agencja z oficjalną akredytacją do sprowadzania Filipińczyków

Firma Bisar (https://bisar.pl) współpracuje wyłącznie z placówkami zagranicznymi, mającymi ponad 30 lat doświadczenia w międzynarodowym transferze pracowników. Jesteśmy pierwszą polską agencją pracy, która uzyskała oficjalną akredytację do sprowadzania Filipińczyków. Aktywnie współpracujemy z Ambasadą Filipin oraz tamtejszym Ministerstwem Pracy, a także bierzemy udział w oficjalnych rozmowach o uproszczeniu prawa dostępu do naszego rynku pracy dla pracowników z Filipin. Posiadamy ponadto własne centrum szkoleniowe dla Filipińczyków, gdzie organizujemy kursy zawodowe, dające certyfikaty światowe. Dbamy o pełną legalność pobytu pracowników z Azji, maksymalną skuteczność rekrutacji oraz maksymalne skrócenie czasy przyjazdu, przy jednoczesnym maksymalnym wydłużeniu czasu pobytu pracownika z Filipin w Polsce.