Dziecięce kolonie

kolonia

Czy warto wypuszczać swoje dzieci na kolonie? Warto! A dlaczego? Po pierwsze dlatego, że wciąż jest to jeden z tańszych sposobów spędzania wakacji. Przeważnie część kosztów pokrywa zakład pracy rodzica (bo o takich koloniach mówimy), zapewniając noclegi, transport, wyżywienie, dodatkowe atrakcje, ubezpieczenie. Wystarczy, że rodzic zapisze swoje dziecko na taki wyjazd i wpłaci pewną sumę pieniędzy, tym samym gwarantując sobie dwutygodniowy wypoczynek od pociechy.

Sam w tym czasie może pojechać w jakieś inne, wymarzone miejsce, a może też zostać w domu, chodzić do pracy i nadrabiać zaległości w papierologii. Możliwości jest wiele. Poza tym, dziecko na kolonii ma zapewnione atrakcje w stylu wejścia na szczyt, zwiedzenia muzeum, pójścia do wesołego miasteczka, do kina, plażowania pod okiem odpowiedzialnych ludzi.

Wyjazd na kolonie

Nie można również wyobrazić sobie kolonii bez zabaw tanecznych, ognisk, konkursów muzycznych meczów piłkarskich, i innych zawodów, których forma zależy od pomysłowości wychowawców. Czyli obok rozrywki pojawia się też element edukacyjny (ale bez przesady – w końcu to wakacje!). Oprócz tego, mamy pewność, że nasze dziecko nie będzie się nudziło, bo cały czas będzie przebywało w towarzystwie rówieśników. Możemy być pewni, że na pewno dojdzie do jakiegoś konfliktu, bo wytrzymać z kimś nowym tyle czasu nie jest łatwo. Powinniśmy jednak wierzyć w to, że nasze dziecko nauczy się samo rozwiązywać tego rodzaju konflikty (bez użycia przemocy), a ewentualnie zgłosi się do opiekuna. Rodzic ma naprawdę wolne i powinien dobrze wykorzystać ten czas na odpoczynek. Podsumowując – niskie koszty, bezpieczeństwo, zapewnione atrakcje, towarzystwo rówieśników, rozrywka, a zarazem nauka samodzielności – wszystkie te cechy przemawiają za tym, żeby swoje dzieci wysyłać na kolonie.