Gdzie najlepiej montować panele fotowoltaiczne?

panele fotowoltaiczne

Montaż paneli fotowoltaicznych stał się już bardzo popularny i nie bez powodu. Inwestycja w fotowoltaikę stanowi synonim oszczędności za eksploatację energii elektrycznej w którą przekształcana jest energia słoneczna. Należy jednak pamiętać o tym, że aby instalacja fotowoltaiczna spełniała swoją rolę należy dokładnie przyłożyć się do jej wyboru, jak również wziąć szereg czynników, jakie mają wpływ na jej fachowy montaż. To właśnie on determinuje dobre działanie paneli. O czym mowa? Gdzie najlepiej jest montować panele fotowoltaiczne? Podpowiadamy.

Instalacja fotowoltaiczna – budowa i zwracanie uwagi na jakość

Jeśli chodzi o budowę instalacji fotowoltaicznej, to w grę wchodzi kilka elementów spośród których należy wspomnieć na początku o module fotowoltaicznym czyli wspomnianych panelach, takich jak te https://hymon.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/. Zadaniem tychże jest przekształcenie energii słonecznej w prąd stały, jaki znajduje się w gniazdkach domów, mieszkań, jak również budynków komercyjnych etc. Należy zwrócić szczególną uwagę także na tzw. falownik. Pamiętajmy także o kablach i przewodach, które połączą panele między sobą, jak również z falownikiem.

Wybierając panele fotowoltaiczne konieczne jest postawienie na ich wysoką jakość. Dlaczego? Otóż dlatego, że z założenia jest to inwestycja na lata. Producenci najczęściej dają na nią gwarancję rzędu od 10 do 25 lat, stąd też nie można mówić o oszczędzaniu na ich komponentach oraz dobrym wykonaniu.

Pamiętajmy o tym, że dobry producent stawia na rozwiązania najlepszej jakości. W praktyce oznacza to, że bierze pod uwagę najnowsze rozwiązania technologiczne i sam także potrafi ucierać ścieżki dla konkurencji. Nie bez znaczenia pozostaje także to, że pracownicy danej firmy będą potrafili nam dokładnie podpowiedzieć na jakie panele postawić. W praktyce oznacza to, że muszą oni wziąć pod uwagę nasze indywidualne potrzeby. Chodzi o to, że każdy z budynków ma inne zapotrzebowanie na energię elektryczną. Zupełnie inną ma ten, jaki dopiero co powstaje. Pamiętajmy o tym, że montaż paneli należy już zaplanować w takim wypadku już na etapie projektowania danego domu. Inne zapotrzebowanie także ma ten, który już jest w eksploatacji. W praktyce chodzi o to, że musimy dokładnie wziąć owo zapotrzebowanie pod uwagę, aby móc w pełni korzystać z potencjału energetycznego naszej przydomowej instalacji fotowoltaicznej.

Wybierając panele fotowoltaiczne, w tym także takie jak te https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-piotrkow-trybunalski/ dokładnie więc weźmy pod lupę ich producenta, jak również to czy zostały one solidnie wykonane. Nie bez znaczenia pozostają także takie czynniki jak instalator, gwarancja producenta, status Tier 1, jak również badania niezawodności instytutu PVEL.

 

Zobacz także: http://www.budomania.pl/czy-inwestycja-w-panele-fotowoltaiczne-sie-oplaca/

 

Jak zamontować panele fotowoltaiczne?

Prawidłową eksploatację, a tym samym maksymalne wykorzystanie potencjału energetycznego paneli fotowoltaicznych, w tym także takich jak te https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-tomaszow-mazowiecki/ warunkuje ich prawidłowy montaż. W praktyce oznacza to, że może on się odbyć zarówno na dachu, jak i na elewacji budynku jak również na gruncie. Chodzi o to, aby biorąc pod uwagę dach pamiętać o odpowiednim kącie nachylenia – tutaj mówimy o przedziale od 30 do 40 stopni. Kolejna ważna kwestia, to ekspozycja. Najbardziej optymalna, to południe. Można także postawić na południowy-zachód, ale także południowy-wschód (pod warunkiem, że nie ma mowy o zacienieniu). Jeśli chodzi o montaż na elewacji w grę wchodzi południe. Grunt, to wymóg dobrego przygotowania terenu i jego okolicy.