Globalna społeczność

internet

Coraz więcej ludzi spędza coraz więcej czasu w sieci. Przede wszystkim „przesiadują” oni na portalach społecznościowych. Co ich tak przyciąga do tych miejsc? Znajomi. Możliwości płynące z ludzkich zachowań są nieskończone, a do najbardziej popularnych należy spotykanie się ze znajomymi i rozmawianie z nimi.

Portale społecznościowe to miejsca, gdzie ludzie nie tylko się spotykają, rozmawiają ze sobą, ale również, gdzie dzielą się swoimi przeżyciami, wiedzą, doświadczeniami, uwagami, radami. To teraz tam organizowane są imprezy, ludzie świętują swoje urodziny, a nawet zrzeszają się w strajkach, manifestacjach oraz grupach społecznych, które łączy jakiś nadrzędny cel. Taki portal to również miejsce, gdzie można mile spędzić czas.

Nadal możemy poruszać się po sieci incognito

Jeśli akurat nie rozmawiamy ze znajomymi możemy zająć się kształtowaniem naszego wizerunku, oglądaniem filmów, zdjęć, graniem we wszelkiej maści gry online, poznawaniem nowych ludzi, śledzeniem życia cele brytów i naszych idoli. Jeśli jednak chcemy pozostać anonimowi lub skrzętnie ukrywać się za masą blokad prywatności nic nie stoi ku temu na przeszkodzie. Nadal możemy poruszać się po sieci incognito, dopuszczając do siebie jedynie zaufanych ludzi i dzieląc się informacjami jedynie z wybranymi osobami. Ten dualizm sprawia, że w sieci odnajdą się zarówno wodzireje i dusze towarzystwa, jak i skryci i ceniący sobie intymność. Nasz świat dzięki Internetowi jest globalną wioską, w której wszyscy razem mieszkamy. Może już czas, abyś złożył wizytę swoim znajomym. Być może tylko internetową i niezobowiązującą, ale jakże radosną i ciekawą!