studnie glebinowe

Jak firma wiertnicza wykonuje studnie głębinowe?

Niektóre nieruchomości okazują się mniej wartościowe, bo trudno jest doprowadzić tam instalację wodno-kanalizacyjną. Na szczęście istnieją inne możliwości pozyskiwania wody pitnej i odprowadzania ścieków. W tym pierwszym celu można rozważyć budowę studni głębinowej. Pozwoli ona korzystać z wody dostępnej pod ziemią. 

Studnia głębinowa – samodzielnie czy z pomocą specjalistów?

Co prawda studnię da się zbudować za pomocą własnych urządzeń i umiejętności, ale nie każdy poradzi sobie z tym zadaniem zwłaszcza w przypadku studni głębinowej. Łatwiej będzie skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Firma wiertnicza FHU Daniel wykonuje takie realizacje dbając zarówno o efekty, jak i o bezpieczeństwo całego przedsięwzięcia. 

Podjęcie prac powinno poprzedzać sprawdzenie, gdzie znajduje się woda i na jaką głębokość trzeba będzie kopać. Studnia głębinowa jest wtedy, gdy w celu pozyskania wody trzeba wykonać wykop przekraczający 8 metrów w głąb ziemi. W razie trudności z ustaleniem pozycji warstw wodonośnych można zlecić odwierty próbne, ale wiąże się to z dodatkowymi opłatami.

Czy warto zdecydować się na studnie głębinowe?

Czasami studnie głębinowe na Podhalu to jedyna możliwość, by pozyskiwać wodę pitną w sposób ciągły, a bez tego trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek funkcjonalne gospodarstwo. Studnia połączona np. ze zbiornikami na wodę deszczową pozwala mieć do dyspozycji wodę pitną i użytkową np. do prania czy podlewania. Dopełnieniem tego będzie przydomowa oczyszczalnia ścieków.

Studnia głębinowa to dość poważne przedsięwzięcie. Najprostsze takie studnie wiążą się z dużymi kosztami startowymi, a te oczywiście rosną, jeśli rozwiązanie ma być bardziej zaawansowane. Cena za całość prac wzrasta również w zależności od specyfiki terenu lub konieczności szukania wody poprzez próbne wiercenia.

Gdzie sprawdzi się studnia głębinowa?

Wykonanie studni głębinowej może być opcją pozwalającą na zaoszczędzenie w przyszłości. Znalezienie dobrego źródła wody pod ziemią pozwoli zapewnić sobie wydajne zaopatrzenie w ten cenny zasób. Studnia głębinowa służy głównie do pozyskania wody pitnej i użytkowej, bo podziemne źródła są bardzo czyste.

Podsumowując, studnia głębinowa zapewnia dostęp do wody na terenach, które są położone z dala od sieci wodociągowych lub są „trudne” i nie da się doprowadzić tam przyłączy. Studnię tego rodzaju wykonać powinna specjalistyczna firma. 

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key "fairy-font-awesome-version-loading" in /home/platne/serwer199031/public_html/autoinstalator/okinteractive.pl/wordpress47866/wp-content/themes/fairy/candidthemes/functions/hook-footer.php on line 15

Warning: Undefined array key "fairy-go-to-top-icon" in /home/platne/serwer199031/public_html/autoinstalator/okinteractive.pl/wordpress47866/wp-content/themes/fairy/candidthemes/functions/hook-footer.php on line 19