Jak odnaleźć swoją pasję?

pasja

Zdaje Ci się, że ciągle marnujesz czas? Dni przelatują Ci między palcami nawet nie wiesz kiedy? Tak naprawdę nic nie robisz w ciągu dnia? Warto mieć jakieś zajęcie, które nas interesuje. Co jednak, gdy wszystko nas szybko nudzi? Nie warto się zniechęcać, przecież nie chcemy całego życia spędzić przed telewizorem przerzucając bezsensownie kanały jedne po drugim. Trzeba pomyśleć co sprawia nam przyjemność?

Czy lubimy spędzać czas w samotności czy może jednak ze znajomymi? A może jedno i drugie? Jeżeli coś nas intryguje to zapiszmy się na zajęcia, na miesiąc, na kwartał i sprawdźmy czy to nas interesuje, czy to jest coś dla nas, jeżeli nie – to szukajmy dalej. Życie naprawdę jest o wiele ciekawsze kiedy możemy robić coś co lubimy. Nie przerażajmy się pojedynczymi porażkami.

Odnalezienie pasji

Nie musimy od razu robić czegoś szalonego, jest wiele rzeczy, które możemy robić, które zajmują naprawdę dużo czasu, ale ważne by to dla nas było fajne. Nie róbmy nic pod presją środowiska, znajomych, to nie ma sensu, bo nie będziemy szczęśliwi. Jeżeli nie ma nikogo w otoczeniu kto podziela nasze zainteresowania poszukajmy dalej. Obecnie mamy wiele możliwości. Mamy bardzo dobre narzędzia o nieograniczonym niemalże zasięgu – Internet – i możemy poszukać dalej, a na pewno znajdziemy grupy ludzi, których fascynuje to samo co nas. Może nawet okaże się, że jest to bliżej niż nam się wydawało. Na pewno trudniej mają osoby z małych miejscowości, ale nawet wtedy warto szukać. Może okaże to się więcej niż pasją i uda nam się stworzyć własny biznes?