Jak otworzyć barber shop?

Barber shop to miejsce w którym wykwalifikowany personel dba o męskie brody oraz włosy. Tego typu salony są coraz bardziej popularne i wielu mężczyzn decyduje się na wizytę w nich. Dlatego stały się one całkiem dobrym sposobem na biznes. Co warto o nich wiedzieć i jak założyć barber shop?

Zakres usług

Po pierwsze, przed przystąpieniem do otwarcia salonu, należy dokładnie przemyśleć to, jakie usługi będą w nim dostępne. Podstawą jest oczywiście strzyżenie i golenie brody, włosów oraz ich pielęgnacja, jednak najlepiej jest dobrać ilość usług do posiadanych umiejętności. Im wybór jest większy, tym więcej klientów przyciągnie. Nie należy jednak przesadzać i skupić się na proponowaniu usług, o których ma się pojęcie i wykonuje się je na najwyższym poziomie. Kluczem do sukcesu jest zadowolenie klientów, a więc dobrze jest postawić przede wszystkim na jakość. Być może warto wybrać się na szkolenie, które pozwoli nauczyć się nowych technik, a tym samym pomoże rozwinąć firmę i sprawić, że salon będzie chętnie odwiedzany. Aby generować większe dochody dobrym rozwiązaniem jest organizowanie szkoleń, na które chętnie uczęszczać będą inni barberzy oraz sprzedawanie kosmetyków i innych specyfików do pielęgnacji. Są to dwa najlepsze sposoby na to, jak otworzyć barber shop i czerpać z niego jeszcze większe korzyści finansowe.

Koszty

Kolejną kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę jest to, ile pieniędzy potrzebnych jest na otworzenie salonu. Niezbędny będzie lokal, który można wynająć lub kupić oraz wyposażenie, takie jak fotele, lustra, myjka fryzjerska i inne meble. Konieczny jest także zakup sprzętu- suszarki, maszynki, brzytwy oraz kosmetyki mogą pochłonąć kolejne kilka tysięcy. Oprócz tego niezbędna jest zgoda sanepidu oraz szkolenia BHP. Jeśli chodzi o koszty miesięczne należy wziąć pod uwagę czynsz, opłaty za media, a także wypłaty dla pracowników, których w początkowych miesiącach powinno być przynajmniej dwóch. Po podliczeniu wszystkich elementów okazuje się, że aby otworzyć barber shop niezbędne jest minimum 20 000 zł.

Reklama

Osoby, które zastanawiają się jak otworzyć barber shop powinny pomyśleć także o kwestii reklamy. W dzisiejszych czasach, jednym z najważniejszych aspektów prowadzenia działalności jest odpowiedni marketing. To on pozwala na przyciągnięcie nowych klientów i zachęca ich do skorzystania z usług. Najlepiej sprawdzają się strony w mediach społecznościowych oraz marketing szeptany. Dobrze jest również pomyśleć o założeniu bloga, który dzięki pozycjonowaniu będzie przyciągał zainteresowane osoby. Koszt rozreklamowania biznesu także trzeba wziąć pod uwagę licząc wydatki, ponieważ może on wynieść nawet kilka tysięcy. Są to jednak kwoty, które z pewnością się zwrócą, ponieważ dzięki nim barber shop stanie się bardziej popularny.

Barber shop może być wspaniałym męskim biznesem. Należy jedynie dobrze przemyśleć koszty związane z otworzeniem go oraz zastanowić się nad grupą docelową, aby stworzyć działalność przynoszącą realne dochody i robić coś w życiu coś, co jest prawdziwą pasją.