Jak pielęgnować drzewa kolumnowe?

drzewo kolumnowe

Drzewka kolumnowe to idealne rozwiązanie dla swojego ogrodu. Dzięki takim drzewom można się wyposażyć w piękny wygląd całego ogrodu oraz zapewnić sobie wiele owoców. Po wsadzeniu takich drze wystarczą tylko dwa lata, aż owocniki zaczną się pokazywać. Najczęstszymi wyborami drzew kolumnowych będą jabłonie, grusze, śliwy czy brzoskwinie. Warto również wspomnieć o czereśniach, wiśniach i morelach. Każde drzewko owocowe ma swoją odmianę, dlatego powinno dobrać się taką, która będzie najbardziej pasować w swoim przydomowym sadzie.

Sama uprawa drzew kolumnowych nie należy do trudnych zajęć, najważniejsze jest to, aby zapewnić dobre parametry gleby i nasłonecznienie. Owocowe drzewa kolumnowe to odmiany z wąsko rosnącą koroną, średnica takiego drzewa to około 80 cm, a jego wysokość waha się od 2 do nawet 5 metrów. Co jeszcze warto wiedzieć o pielęgnacji takich drzew kolumnowych?

Pielęgnacja drzew kolumnowych

Drzewa kolumnowe to rośliny, które nie wymagają przesadnej pielęgnacji, najważniejsze, aby zadbać o coroczne nawożenie, regularne podlewanie roślin szczególnie w okresach letnich, gdzie może brakować im wody. Trzeba również pamiętać o przycinaniu ich korony, tak aby owocniki dostawały, jak najwięcej światła słonecznego. Powinno się również zadbać o odpowiednią ochronę takich drzewek w okresach zimowych. Same drzewka są wysoce odporne na różne choroby, dlatego są tak bardzo popularne.

Czereśnia karłowa to idealna propozycja do domowego ogródka, słodki i rozpływający się smak w ustach jej owoców ma wielu miłośników na całym świecie, dlatego posiadanie takiego drzewa w ogrodzie będzie świetnym wyborem.

Dlaczego warto posiadać drzewa kolumnowe?

Drzewa kolumnowe owocowe warto mieć w swoim ogrodzie z kilku powodów. Jednym z nich są oczywiście smaczne i soczyste owoce, które rosną na drzewach. Własne zdrowe owoce to małe marzenie każdego właściciela ogrodu. Kolejnym powodem jest oczywiście wygląd drzew, szczególnie wisoną kiedy drzewa kwitną można zaobserwować ich piękno.