Jaką funkcję pełni zaślepka lampy LED w samochodzie?

zaslepka lampy led

Wyposażenie samochodu jest bardziej złożone, niż może wydawać się na pierwszy rzut oka. W każdym pojeździe znajduje się wiele mniejszych i większych dodatków ułatwiających prawidłowe korzystanie z wyposażenia i właściwe użytkowanie samochodu. Elementy te trzeba utrzymywać we właściwej kondycji, reperować czy wymieniać.

Do czego służy zaślepka lampy LED?

Uniwersalna zaślepka lampy LED to niewielki element, zapewniający ochronę reflektorom LED (odpowiednie zaślepki mogą być montowane na innych rodzajach reflektorów i lamp). Zaślepka taka może ochronić element oświetleniowy przed wpływem wilgoci czy kurzu, ale też wszelkich innych czynników atmosferycznych oraz fizycznych. 

Takie zaślepki, osłony są bardzo funkcjonalne dzięki temu, że wykonuje się je z odpowiednich materiałów. Często spotykana jest guma albo wytrzymałe, sztywne tworzywa sztuczne. Element taki poza pełnieniem ochrony dla reflektorów stanowi warstwę uszczelniającą, więc zapobiega przedostaniem się wody do wewnątrz.

Zaślepka lampy LED i inne ważne elementy

Wiele takich części i akcesoriów wpływa na komfort i bezpieczeństwo użytkowania pojazdu. Niektóre z nich są widoczne nawet dla przeciętnego kierowcy, inne znajdują się poza zasięgiem wzroku. Można jednak zauważyć ich działanie, np. bardzo przydatny czujnik parkowania jest niewielki, a oddaje ważne usługi. 

Zaślepki uniwersalne nie są zbyt trudne do nabycia, do tego nie różnią się wiele w zależności od modelu auta. Ułatwia to dokonanie zakupu takiego elementu i użytkowanie go. W większości przypadków będzie pasował. Co pewien czas trzeba zakładać wymianę starej zaślepki na nową, bo zużyta nie pełni dobrze swojej funkcji. 

Gdzie kupić zaślepki do lamp LED?

Przedmioty takie jak wspomniane zaślepki czy wiele innych akcesoriów podnoszących komfort i bezpieczeństwo jazdy można kupić w sklepach motoryzacyjnych. Daje to gwarancję, że będą nowe i sprawne. W większości placówek można nabyć produkty znanych marek, cechujące się wysoką jakością.

Podsumowując, zaślepki do lamp LED pozwalają ochronić reflektory LED przed zanieczyszczeniami i wilgocią. Warto z nich korzystać w samochodzie.