kurs zeglarski

Jakich umiejętności uczy kurs żeglarza jachtowego?

Kurs żeglarza jachtowego to możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności, niezbędnych do bezpiecznego wyruszenia jachtem z mariny na otwarte wody. Jakich podstaw dostarcza kurs żeglarza jachtowego? 

Kurs żeglarza jachtowego – co można dzięki niemu uzyskać?

Kurs żeglarza jachtowego we Wrocławiu stanowi wprowadzenie do świata żeglarstwa, ucząc podstaw obsługi jachtu i technik żeglowania. To bardzo praktyczna umiejętność, idealna do swobodnego wykorzystywana w czasie wolnym, chociażby na wakacjach spędzonych na Mazurach. Uczestnicy uczą się praktycznych umiejętności, takich jak obsługa łodzi, nawigacja, procedury bezpieczeństwa i kotwiczenie. Zrozumieją również zasady żeglowania, w tym: trym żagla, kształt żagla i balans łodzi. Kurs obejmuje również takie tematy jak: prognozowanie pogody, planowanie przejścia, korzystanie z map i pomocy nawigacyjnych. Uczestnicy poznają również podstawy konserwacji silnika i rozwiązywania problemów oraz zasady komunikacji radiowej. Na koniec zaznajomią się z zasadami obowiązującymi na morzu i zrozumieją, jak ważne jest ich przestrzeganie.

Patent morskiego sternika – jakie umiejętności się na niego składają?

Patent morskiego sternika we Wrocławiu uprawnia do prowadzenia łodzi motorowych, motorówek i jachtów na otwartym morzu. Certyfikat jest wydawany przez właściwy urząd morski. Jest niezbędny do prowadzenia statków o długości powyżej 24 metrów lub przewożących więcej niż 12 pasażerów. Jest on również wymagany w przypadku jednostek pływających po wodach terytorialnych innego państwa. Świadectwo szypra morskiego to kwalifikacje zawodowe, opierające się na świetnej znajomości zasad nawigacji, ale też procedur bezpieczeństwa podczas pobytu na wodzie. Certyfikat zapewnia posiadaczowi również umiejętności niezbędne do bezpiecznego prowadzenia statków w różnych warunkach pogodowych i stanach morza. Z całą pewnością osoby, które wiążą swoją przyszłość z turystyką morską lub chcą w pełni korzystać z możliwości, jakie dają polskie wody, powinny ukończyć tego typu szkolenie.

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key "fairy-font-awesome-version-loading" in /home/platne/serwer199031/public_html/autoinstalator/okinteractive.pl/wordpress47866/wp-content/themes/fairy/candidthemes/functions/hook-footer.php on line 15

Warning: Undefined array key "fairy-go-to-top-icon" in /home/platne/serwer199031/public_html/autoinstalator/okinteractive.pl/wordpress47866/wp-content/themes/fairy/candidthemes/functions/hook-footer.php on line 19