Jakie warunki powinny spełniać apartamenty klasy Premium?

Liczba nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż w segmencie klasy premium stale rośnie. Na rynku pojawiają się wciąż nowe oferty, kuszące inwestorów udogodnieniami i doskonałą lokalizacją. Projekty wnętrz tworzone przez czołowych architektów, luksusowe materiały wykończeniowe i prywatny concierge? Zapotrzebowanie na usługi z górnej półki rośnie, a firmy prześcigają się w opracowywaniu nowych pakietów udogodnień, jakimi kuszą klientów. Jakie warunki powinny spełniać współczesne nieruchomości dla bogaczy? Ile kosztuje luksusowy apartament nad morzem? Co sprawia, że lokal można określić mianem apartamentu klasy premium?

Apartamenty klasy premium w Polsce: Warszawa, Gdynia, Wrocław, Krynica Morska

Ilość oferowanych apartamentów klasy premium na polskim rynku nie jest duża, jednak zauważalna jest tendencja wzrostowa. Z roku na rok przybywa inwestycji mieszkaniowych o podwyższonym standardzie. Tego typu projekty prowadzone są głównie w centrach dużych miast i kurortach wakacyjnych. Wiele dużych miast ma swój charakterystyczny budynek klasy premium. W przypadku Gdyni jest to Sea Tower, Wrocławia – Skytower, a Warszawy – Cosmopolitan lub Złota 44. Mieszkań luksusowych w Polsce wciąż przybywa, co jest odpowiedzią na wzmożony popyt na tego typu lokum. Bogacenie się społeczeństwa prowadzi do zwiększenia zainteresowania zakupem mieszkań za milion i więcej. Nieruchomości luksusowe cieszą się zainteresowaniem kupujących z kraju i świata. Wielu traktuje zakup apartamentu jako opłacalną inwestycję długoterminową. Zainteresowanie dotyczy przede wszystkim apartamentów, które znajdują się przy głównych ulicach dużych, polskich miast, bądź ich lokalizacja jest wyjątkowa: morski klif, widok na góry itd. W cenie są apartamenty klasy premium z widokiem na morze, jezioro lub inny akwen wodny.

Lokalizacja apartamentów klasy premium: doskonały widok z okna jest w cenie

Aby apartament można było zakwalifikować jako nieruchomość klasy premium, lokalizacja, w której się znajduje, musi charakteryzować się wyjątkowymi cechami. Lokale o podwyższonym standardzie, które znajdują się na obrzeżach miast, będące słabo skomunikowane i mniej atrakcyjne dla kupujących. Nie wpisują się one do grupy luksusowych, bez względu na to, jak pięknie są wykończone. Wyjątkiem mogą być pałace, dworki i rezydencje położone w miejscowościach uzdrowiskowych i w pobliżu parków narodowych. Cenione są apartamenty usytuowane w bogatych dzielnicach, gdzie nowe lokale mieszkaniowe na sprzedaż nie są tak łatwo dostępne. W miejscach o wysokiej urbanizacji każdy grunt jest na wagę złota, każda nowa inwestycja klasy premium budzi duże zainteresowanie kupujących.

Standardy wykończenia apartamentów klasy premium i mieszkań: doskonałe projekty wnętrz i najlepsze materiały

Nie można mylić apartamentu klasy premium z mieszkaniem o wysokim standardzie. Te drugie, wykończone są z dbałością o detale oraz z wykorzystaniem solidnych materiałów, jednak na pierwszy rzut oka można zauważyć różnicę pomiędzy wysokim standardem a luksusem. W apartamentach klasy premium do wykończenia wnętrz wykorzystywane są luksusowe materiały. Często króluje w nich naturalny kamień, drewno, metale szlachetne i meble od projektantów, które potrafią kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych. Wyposażenie apartamentów segmentu premium powinno być przemyślane w najdrobniejszych szczegółach. Aranżacją apartamentów zajmują się doświadczone pracownie architektoniczne, proponujące klientom spersonalizowane rozwiązania. Aby nazwać lokum luksusowe, musi ono wyróżniać się odpowiednim metrażem. Fakt, jaką wielkość powinien mieć apartament klasy premium, jest kwestią w dużej mierze indywidualną, jednak nie należy zapominać, że powierzchnia ma tutaj ogromne znaczenie. Jeśli myślimy o apartamentach w wielkich miastach, przyjmuje się, że apartament ma minimum jedną sypialnię i powierzchnię przekraczającą 80 metrów kwadratowych. W przypadku apartamentów wakacyjnych wystarczy już około 40-metrowa przestrzeń, by klasyfikować lokal jako apartament z segmentu premium. Ważna jest również przestrzeń wypoczynkowa, do której należy zaliczyć taras. Zastosowanie ma tutaj ta sama zasada, co przy powierzchni wewnętrznej lokum. Apartamenty premium najczęściej wyposażone są w tarasy o metrażu i kształcie pozwalającym na wypoczynek bądź na spotkanie towarzyskie. W standardzie premium nikogo nie dziwi ustawienie na tarasie jacuzzi, stołu, który pomieści kilkanaście osób czy zorganizowanie strefy chillout z wieloma wygodnymi leżakami. Bardzo ważna jest również część wspólna, dzielona z innymi mieszkańcami budynku o wysokim standardzie – korytarze, recepcja, winda, które swoim wyglądem oraz obsługą sprawiają, że mieszkańcy czują się wyjątkowi. Apartament klasy premium musi mieć reprezentacyjne foyer i estetyczną elewację.

Usługi dodatkowe oferowane przez obiekty premium: wygoda mieszkańców

Osoby wybierające apartamenty klasy premium jako miejsce zamieszkania bezapelacyjnie cenią sobie dbałość o najmniejsze szczegóły – dlatego też coraz większą popularnością cieszą się usługi dodatkowe, które można określić jako wartość dodaną każdego takiego lokum. Do takich usług należy między innymi obecność concierge. Asystent mieszkańców zajmie się oddaniem odzieży do pralni, zatrudni opiekunkę lub korepetytora dla dzieci oraz zamówi ulubione danie z restauracji, którą uwielbiają właściciele apartamentu.

Sklasyfikowanie apartamentu, jako nieruchomości klasy premium wiążę się ze spełnieniem wielu rygorystycznych kryteriów. Odkryj urok mieszkania nad brzegiem morza i poznaj apartamenty inwestycyjne, dostępne w budynku PORT-KRYNICA.

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key "fairy-font-awesome-version-loading" in /home/platne/serwer199031/public_html/autoinstalator/okinteractive.pl/wordpress47866/wp-content/themes/fairy/candidthemes/functions/hook-footer.php on line 15

Warning: Undefined array key "fairy-go-to-top-icon" in /home/platne/serwer199031/public_html/autoinstalator/okinteractive.pl/wordpress47866/wp-content/themes/fairy/candidthemes/functions/hook-footer.php on line 19