Jakie właściwości mają farby do sufitów?

farba

Malowanie sufitów to spore wyzwanie nie tylko ze względu na lokalizację powierzchni. Sufit wymaga umiejętnego podejścia i właściwego wyboru farby – tylko wtedy będzie prezentował się nienagannie.

Sufit tylko z pozoru jest powierzchnią, na którą nie zwracamy uwagi. W rzeczywistości jego estetyczny wygląd wpływa na to, jak prezentuje się całe pomieszczenie. Jeśli planujesz pomalować ściany, zadbaj więc także o to, co znajduje się nad nimi.

Cechy dobrej farby sufitowej

Dobra farba sufitowa to taka, która szybko się nakłada, jest mocno kryjąca, nie pozostawia smug ani śladów po pędzlu czy wałku. Warto wybierać farby, które są mocno matowe, a przy tym pozwalają na wyrównanie powierzchni. Jeśli chodzi o rodzaj farb – głównie o wybór między akrylowymi a lateksowymi – wiele zależy od pomieszczenia, które chcemy pomalować. W salonie, sypialni czy pokoju dziennym w zupełności wystarczy farba akrylowa. Dobrze kryje, szybko schnie, nie blaknie i zapewnia trwałość na lata. W kuchni czy w łazience warto natomiast zastanowić się nad farbą lateksową. Równie dobrze kryje, jest paroprzepuszczalna, a pomalowane nią ściany można w razie potrzeby umyć. Wśród szczególnie polecanych farb, warto zwrócić uwagę na farby jedynka do sufitów. To farby specjalnego przeznaczenia, a więc takie, które pod każdym względem sprawdzają się w malowaniu tych powierzchni.

Gdzie znajdziesz dobre farby na sufit?

Zakup farb niekoniecznie oznacza, że trzeba wyruszać na eskapadę po sklepach budowlanych. Wystarczy internetowy sklep budowlany z dobrą ofertą i jeszcze lepszymi cenami. W sklepach online można w jednym miejscu porównać sobie kilka rodzajów farb, sprawdzić, jaki jest wybór kolorów (a często sporo większy niż w zwykłych zakupach) i zamówić z dostawą do domu. Nawet, jeśli farby zabraknie w trakcie remontu, nie trzeba odrywać się od pracy i tracić czasu na stacjonarne zakupy – farba przyjedzie pod same drzwi.