Jakie wyposażenie może posiadać drewniany plac zabaw?

drewnany plac zabaw

Bardzo dużo rodziców decyduje się na to, aby do ogrodu kupić wyposażenie, dzięki któremu dzieci będą miały stworzoną prawdziwą strefę do zabawy i odpoczynku. Doskonale sprawdzą się drewniane place zabaw, które mogą być wyposażone w zjeżdżalnie, huśtawki, wieżyczki widokowe, jak również elementy manipulacyjne. Można wybrać taki plac zabaw, który będzie idealnie dopasowany do wielkości działki oraz potrzeb naszych dzieci.

Aranżacje ogrodu, a także otoczenia domu, zdecydowanie nie jest łatwym zadaniem.  Musimy brać pod uwagę nie tylko możliwości finansowe i kształt działki, ale przede wszystkim potrzeby wszystkich domowników. Powinniśmy zadbać o to, aby dzieci miały stworzoną strefę do zabawy, odpoczynku, spotkań z rówieśnikami. W tym celu kupujemy piaskownicę, trampoliny, montujemy baseny ogrodowe, a także drewniane place zabaw.

Drewniane place zabaw są bardzo dobrą alternatywą dla wszystkich produktów, np. piaskownicy, zjeżdżalni, huśtawki, które kupujemy oddzielnie, a które zabierają po prostu dużo miejsca. Wybór drewnianego placu zabaw jest uzależniony od wielkości działki, ilości dzieci, jak również ich wieku i zainteresowań.

Zobacz także: https://www.tech-serwis.pl/male-drewniane-place-zabaw-w-co-powinny-byc-wyposazone/

Jakie wyposażenie jest w drewnianym placu zabaw?

Drewniane place zabaw są konstrukcjami bardzo różnorodnymi, możemy bez problemu dopasować je do własnych potrzeb. Przykładowe modele drewnianych placów zabaw, możemy obejrzeć na stronie https://woodlit.pl/. W zależności od modelu, plac zabaw może być wyposażony w takie rozwiązania, jak:

– tablice i elementy manipulacyjne,
– tory przeszkód,
– wiszące mosty i tunele,
– wieżyczki widokowe z lornetami i kołami sterowniczymi,
– zjeżdżalnie proste i kręcone,
– huśtawki oraz tak zwane gniazda do huśtania,
– piaskownice.

Jak wybrać drewniany plac zabaw?


Aby wybrać drewniany plac zabaw, musimy brać pod uwagę kilka istotnych czynników. Warto pamiętać o:

– wielkości działki i jej kształcie,
– rodzaju gruntu (kostka, trawa, sztuczne podłoże),
– bliskości ogrodzenia,
– pozostałym wyposażeniu ogrodowym,
– sprawnej komunikacji w ogrodzie,
– bezpieczeństwie konstrukcji,
– stabilności posadowienia,
– jakości wyposażenia,
– wieku dzieci oraz ich zainteresowaniach.

Drewniany plac zabaw oczywiście powinien sprawiać dzieciom przyjemność. Powinny się bawić w taki sposób, jak chcą i maksymalnie wykorzystywać potencjał huśtawek, zjeżdżalni czy wieżyczek widokowych. Warto wybrać plac zabaw, który nie będzie zbyt duży, gdyż utrudni to funkcjonowanie w ogrodzie.