Jedzenie na wakacjach

Gdzie i co jeść podczas wakacyjnego (i nie tylko) wypadu do innego miasta czy państwa? Oczywiście, wszystko zależy od nas samych. Możemy wybrać opcję najtańszą – wziąć całe jedzenie ze sobą. Prawdopodobnie musimy wtedy zrezygnować z posiłków na ciepło (chyba, że weźmiemy ze sobą również grzałkę i we wrzącej wodzie będziemy mieszać ekspresowe zupki).

Dlatego taka opcja sprawdza się tylko podczas krótkich, weekendowych wyjazdów, a nie na dwutygodniowym urlopie. Kolejną, wciąż tanią opcją, ale na dłuższy wypoczynek jest wynajęcie pokoju czy apartamentu z aneksem kuchennym. Sami będziemy sobie gotować, więc praktycznie będzie tak jak w domu. Jeśli chcemy pozostać w klimacie domowych posiłków, ale nie tracić czasu na ich przygotowanie, jedziemy na kwaterę, gdzie gospodyni serwuje posiłki – zawsze świeże i smaczne.

Jedzenie na wakacjach – często prawdziwe wakacje kojarzą się z hotelowym jedzeniem

A godziny ich wydawania zawsze można ustalić z właścicielką. Jednak często prawdziwe wakacje kojarzą się z hotelowym jedzeniem – najlepiej śniadaniem i obiadokolacją. Możemy być przekonani, że będzie pysznie, wykwintnie i elegancko (choć może nie najtaniej). Takie stołowanie się ma jednak też pewne minusy – jesteśmy uzależnieni od godzin wydawania posiłków. Jeśli nie stawimy się w restauracji, nasz posiłek przepadnie, a my wciąż będziemy głodni. Wtedy pozostanie nam jeszcze jedna opcja – na własną rękę szukamy lokalnych przyjemnych knajpek, tam wtapiamy się w tłum ludzi, gawędzimy z kelnerem i zamawiamy lokalne specjały. Bo to, co jest najważniejsze w wyjazdowym jedzeniu (jeśli już nie przywozimy go, ani sami nie gotujemy) to wybieranie tamtejszych potraw, dzięki którym jeszcze lepiej wczujemy się w klimat poznawanego miejsca.