leczenie krotkiego wedzidelka

Leczenie krótkiego wędzidełka – kiedy jest potrzebne?

Najczęściej słyszy się o problemach zdrowotnych u kobiet. Nie oznacza to jednak, że mężczyźni ich nie mają, wręczenie przeciwnie. Mężczyźni także mają pewne niekomfortowe dolegliwości, które związane są na przykład z krótkim wędzidełkiem. Wielu ludziom temat ten jest znany, jednak nic z tym nie robią. Warto jest poddać się leczeniu krótkiego wędzidełka, lecz najpierw trzeba wyczerpująco poznać ten temat.

Co warto wiedzieć o wędzidełku napletka?

Na początek powinniśmy wiedzieć, czym dokładnie jest wędzidełko napletka. Jest to zatem cienki fałd skóry łączący skórę napletka z ujściem zewnętrznym cewki moczowej, która umiejscowiona jest na żołędzi prącia. Można to dostrzec na brzusznej stronie prącia. To bardzo wrażliwe na dotyk.

Powinniśmy wiedzieć, że leczenie krótkiego wędzidełka jest bardzo potrzebne. Otóż, kiedy jest ono zbyt krótkie, uniemożliwia zsunięcie napletka poza rowek zażołędny lub powoduje zagięcie prącia ku dołu podczas wzwodu. Zazwyczaj krótkie wędzidełko to defekt wrodzony. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że nawet prawidłowe wędzidełko może się skrócić w wyniku przebytych urazów podczas stosunku lub stanów zapalnych. Bliznowacenie, które powstaje, wywołuje utratę elastyczności i skrócenie wędzidełka.

Kiedy potrzebne jest leczenie krótkiego wędzidełka i jak ono przebiega?

Wielu mężczyznom przeszkadza krótkie wędzidełko, jednak nie wiedzą co z tym zrobić i nie znają możliwości. Kluczowy jest zabieg plastyki tegoż wędzidełka, który przeprowadza urolog w Krakowie. Wykonuje się go u mężczyzny, który ze względu właśnie na krótkie wędzidełko ma problemy z satysfakcjonującym współżyciem. Dotyczy to także mężczyzn, którzy nie są w stanie utrzymywać należytej higieny ze względu właśnie na nieodprowadzany napletek.

Takie leczenie polega na przecięciu krótkiego wędzidełka i zabezpieczeniu miejsc krwawiących. Krwawienie może być bardzo obfite ze względu na duże unaczynienie tego obszaru. Powinniśmy wiedzieć, że jeśli nie zdecydujemy się na ten zabieg, wędzidełko może zostać naderwane lub całkowicie zerwane podczas stosunku.

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key "fairy-font-awesome-version-loading" in /home/platne/serwer199031/public_html/autoinstalator/okinteractive.pl/wordpress47866/wp-content/themes/fairy/candidthemes/functions/hook-footer.php on line 15

Warning: Undefined array key "fairy-go-to-top-icon" in /home/platne/serwer199031/public_html/autoinstalator/okinteractive.pl/wordpress47866/wp-content/themes/fairy/candidthemes/functions/hook-footer.php on line 19