Modne garnitury – czy warto wybierać dopasowane modele?

Modne garnitury – czy warto wybierać dopasowane modele_

Aby wyglądać modnie i szykownie, warto śledzić aktualne trendy i w miarę możliwości próbować odtwarzać je po swojemu. Klasyczne garnitury zawsze wyglądają dobrze, ale czy istnieje sposób, aby nieco podkręcić taki look? Jak najbardziej! Sprawdź, jakie elementy ubioru i akcesoria sprawią, że podczas oficjalnych spotkań i imprez wybrany przez Ciebie zestaw przyciągnie uwagę gości. 

Kiedy najczęściej nosimy garnitury?

Tak naprawdę garnitury, które zestawiamy z elegancką koszulą, krawatem lub muszką, to w rzeczywistości bardzo oficjalne stroje. Wcale nie musimy zakładać ich szczególnie często. Chociaż niektóre elementy warto wykorzystać w innych stylizacjach (jak choćby półbuty męskie skórzane), to jednak raczej nie mamy potrzeby codziennego ubierania się w tak eleganckie zestawy (chyba że wymaga tego nasza praca). 

Garnitury to ubrania, które sprawdzają się podczas ważnych dla nas okazji oraz oficjalnych spotkań. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy na dane spotkanie należy ubrać garnitur – warto zapytać. Zapewne chcemy wyglądać odpowiednio i nie wyróżniać się niewłaściwym strojem. 

Czy dopasowane garnitury wciąż są modne?

Wiele osób zastanawia się, czy dzisiaj odchodzi się już od dopasowanych garniturów. W żadnym wypadku. Podczas dobierania idealnego zestawu powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na naszą posturę. Noszone ubrania powinny podkreślać nasze atuty i jeżeli tego chcemy – maskować te elementy, które niekoniecznie nam się podobają. Nasza sylwetka warunkuje to, jaki model garnituru wybierzemy oraz z jakimi dodatkami go zestawimy. 

Jeżeli mamy problem, aby znaleźć idealną marynarkę i spodnie w sklepie, zdecydujmy się na ten komplet, który jest najbliższy naszym wyobrażeniom. Konieczna będzie jednak wizyta u krawca lub krawcowej, którzy potrafią zdziałać cuda. Po zdjęciu wymiarów i opisaniu naszych oczekiwań możemy się spodziewać, że niebawem w naszej szafie pojawi się nowy, idealnie skrojony zestaw. 

Jakie garnitury wybieramy latem?

Latem wcale nie musimy rezygnować z noszenia garniturów. Tutaj ważne jest natomiast wybieranie takich materiałów i krojów, które będą wygodne w noszeniu nawet przy wysokich temperaturach. W niektórych sytuacjach dozwolone jest zdjęcie marynarki, dlatego zadbajmy, aby koszula pozostawała w jak najlepszym stanie (na przykład nie gniotła się). Ważne są nawet takie szczegóły, jak choćby tkanina wykorzystana na podszewkę. Jeżeli będzie to materiał sztuczny, to możemy mieć pewność, że zaczniemy się szybciej pocić, a tego zapewne wolelibyśmy uniknąć. 

Ciepłe miesiące mają to do siebie, że chociaż nie lubimy zakrywać ciała, to jednak bywa to dla nas odpowiednim rozwiązaniem. Długie rękawy marynarki doskonale chronią nas przed niekorzystnym działaniem promieniowania UV. Nie narażamy się również na poparzenia, które mogą występować, jeżeli nie reaplikujemy filtrów. Ale co zrobić, by czuć się komfortowo w długich spodniach, koszuli i dodatkowej warstwie ubrania w postaci marynarki? Przede wszystkim wybierać len, wiskozę i bawełnę. Te tkaniny sprawiają, że nasze ciało może oddychać, a my sami nie męczymy się z powodu tak wysokich temperatur. 

Jakie modne dodatki uzupełniają garnitur? 

Sam garnitur to nie wszystko. Aby wyglądać modnie i stylowo, powinniśmy zadbać też o inne dodatki, które będą uzupełnieniem naszego stroju. Na pewno ogromną rolę odgrywają buty, które także przyciągają uwagę. Tutaj najlepiej jest wybrać wspomniane już półbuty męskie skórzane. Pasują do różnych, eleganckich, a czasami też casualowych zestawów. Warto mieć w szafie przynajmniej jedną taką parę, a najlepiej postawić na dwie wersje kolorystyczne (czarną i brązową). 

Ważny będzie także pasek, który może być dobrany kolorystycznie do noszonych butów. Powinien być wykonany z materiału wysokiej jakości, tak aby nie pękał i wyglądał doskonale przez lata. Nie ma przeszkód, aby w tym przypadku wybrać ekologiczną skórę – coraz częściej spotykamy się z solidnymi i trwałymi wyrobami. 

Chociaż może się wydawać, że to koszula będzie dla nas problematyczna, to jednak częściej trudniejszy w wyborze jest krawat. Jeżeli nie do końca wiemy, jak łączyć ze sobą poszczególne wzory i barwy, postarajmy się poruszać w obrębie bezpiecznej bazy kolorystycznej i elementów ubioru bez charakterystycznych faktur. Klasyka zawsze prezentuje się dobrze. Tak naprawdę wystarczy nam biała koszula, jednokolorowy krawat, półbuty męskie skórzane oraz prosty (czarny, szary lub brązowy) garnitur dopasowany do naszej sylwetki.