Nowoczesne wnętrze – kamień, szkło i cegła

Nowoczesne wnętrze to przede wszystkim prostota i minimalizm. Amatorzy tego stylu uznają, że mniej znaczy więcej. Dzięki wykorzystaniu kamienia i cegły można stworzyć surowy, ale przyjazny klimat we wnętrzu. W aranżacji takiego wnętrza zdecydowanie dominuje funkcjonalność.

Prostota nowoczesnego domu widoczna jest już w jego bryle. Przeważają surowe prostopadłościany. Elewacje wykonywane są zazwyczaj z kamienia, cegły, szkła lub stali domowia.pl. Ciekawą propozycję stanowią również płytki elewacyjne, które imitują ciosany kamień. Jeżeli do tego zostaną dołączone metaliczne balustrady i duże tafle szkła, całość będzie wyglądała bardzo elegancko i nowocześnie.

Szkło we wnętrzu

W nowoczesnych wnętrzach jest bardzo dużo przestrzeni. Są one przedzielone jedynie umowie na części pełniące określone funkcje w mieszkaniu. Salon, kuchnia i jadalnia bardzo często stanowią jedną przestrzeń przedzieloną barkiem lub funkcjonalna wyspą kuchenną. Układ pozostały pomieszczeń nie jest skomplikowany. W takich domach nie tworzy się sieci korytarzy, zbędnych ścian. Dzięki temu, poruszanie się po takim domu jest bardzo łatwe. Można również dzięki temu zyskać dodatkową przestrzeń. ourzadzaniu.pl
Dzięki dużym, otwartym przestrzeniom można również zyskać dużą ilość światła. Optymalnym rozwiązaniem, które pozwala podzielić przestrzeń są ściany szklane lub ażurowe. Bardzo dobrze w nowoczesnych wnętrzach sprawdza się mleczne szkło.

Kamień i cegła we wnętrzu

Charakter wnętrza nowoczesnego, że względu na minimalizm w dodatkach i meblach spoczywa na dekoracji ścian. Bardzo dobrze wyglądają tu industrialne, surowe ściany, które wyglądają tak, jakby były niewykończone. Bardzo dobrze w takich wnętrzach sprawdza się również beton, drewno, a także kamienne płytki i cegły.

Tak zaaranżowana przestrzeń sprawi, że można będzie poczuć się bardzo swobodnie w swoim domu remonteo.pl. Będzie się miało bardzo dużą przestrzeń oraz dostęp do sporej ilości światła. Taki nowoczesny dom na pewno nie będzie zagracony, z czego można będzie się cieszyć. Warto więc na takie właśnie rozwiązania stawiać bez dwóch zdań.