Odzież ochronna – z jakich materiałów się ją produkuje?

odziez robocza jak powinna byc wykonana

Kamex-Bhp Kamila Kampa to firma, która od wielu lat zajmuje się dystrybucją ubrań, które przeznaczone są do prac fizycznych, o pewnym stopniu ryzyka. Dzięki nim redukuje się ilość wypadków i urazów na placach budowy, ale również podczas jakiejkolwiek pracy na zewnątrz. Z czego się one składają?

Kamex-Bhp Kamila Kampa – jakie materiały królują w odzieży roboczej?

Kamex-Bhp Kamila Kampa to mnogość przeróżnych ubrań roboczych, które dedykowane są zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów z dziedziny budowlanki, elektryki, hydrauliki i wielu innych profesji, które są bardzo potrzebne każdemu człowiekowi.

Odzież ochronna zazwyczaj wykonywana jest w zmiennych proporcjach z bawełny oraz poliestru. Taki mix zapewnia głównie elastyczność oraz ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. W przypadku obuwia obicie zazwyczaj wzbogacone jest stalą.

Niektóra odzież, w szczególności ta wodoszczelna, dodatkowo wzbogacona jest specjalnymi szwami. Są one jednak stworzone ze specjalnej mieszanki materiałów, którą zna jedynie sam producent i reklamuje ją pod marką własną. Można sprawdzić jej jakość na przykład sugerując się opiniami.

Kamex-Bhp Kamila Kampa – co wchodzi w skład odzieży roboczej?

Odzież robocza wyposaża pracownika w zabezpieczenie, które rozciągnięte jest od stóp do głów. Zaczynając od dołu, każdy pracownik może liczyć na profesjonalne obuwie, które zmienia swój rodzaj głównie w zależności od pory roku i prac, jakie wykonuje.

Idąc wyżej pracownik posiada spodnie – mogą to być tradycyjne lub tak zwane ogrodniczki, które dodatkowo osłaniają korpus i zapobiegają zsuwaniu się. Będą to również polary, koszulki i kurtki ocieplane oraz wodoszczelne. Do dyspozycji są również rękawiczki.

Najwyżej usytuowane są głównie czapki, kaski, maski i okulary. Wszystko zależy od środowiska pracy i tego, jakie niebezpieczeństwa czekają na pracownika. Można również do ochrony głowy zaliczyć także stopery do uszu lub słuchawki.