Ognisko – pradawna siła

ognisko

Pierwsi ludzie przyrządzali na ognisku posiłki, grzali się przy nim, a gdy doszło do potyczki z drapieżnikami wykorzystywali siłę ognia. Do dzisiaj jest coś magicznego w ogniskach. Promieniują one pradawną i czystą siłą. Dar od natury dla ludzi. Ognisko to również doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu. Jest to nieodzowny element wakacyjnych przygód na wsi.

Jeśli będziemy przestrzegać zasad bezpieczeństwa dotyczących rozpalania ogniska w dozwolonym miejscu, palenie ogniska stanie się naszym ulubionym zajęciem.

Nierozerwalną częścią palenia ogniska są oczywiście przysmaki

Możemy zapalić je w dzień, ale to w nocy ma największą siłę oddziaływania i wygląda najlepiej. Nierozerwalną częścią palenia ogniska są oczywiście przysmaki, jakie możemy na nim przyrządzić. Mięso opiekane na wolnym ogniu smakuje inaczej niż np. smażone lub duszone. Sam zaś moment pieczenia m.in. kiełbasek wielu ludzi traktuje jako tradycyjny obrzęd, bez którego ognisko nie istnieje. Nawet jeśli nie zdecydujemy się na jedzenie „prosto z ognia”, sam fakt rozpalania ogniska to frajda dla wszystkich, którzy biorą w tym udział.

Samo poszukiwanie miejsca na ognisko oraz materiałów potrzebnych na nie zbliża do siebie ludzi, pozwala cieszyć się im bliskością natury, ale także rozbudza zdolności logicznego myślenia. Jeśli nie mamy na tyle odwagi, aby pójść do lasu lub panuje tam akurat susza, dobrym pomysłem jest zapalenie ogniska w pobliżu domu, wtedy w pobliżu ogniska można stworzyć bardzo fajną imprezę, na której bawić się mogą wszyscy nasi znajomi i nasza rodzina. Nie na darmo ludzie grzeją się i spędzają czas nad ogniskiem od tysiącleci.