pojazdy szynowe

Serwis Sachs w pojazdach szynowych. Dlaczego warto dbać o amortyzatory kolejowe?

Firmy, które codziennie wykorzystują flotę pojazdów szynowych do transportu towarów, na pewno powinny zadbać o to, aby były zawsze w dobrym stanie technicznym. Szczególnie narażone na uszkodzenia, jak również działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych jest podwozie pojazdu, w tym amortyzatory kolejowe. Konieczne jest więc ich pełne diagnozowanie. Tym zajmuje się serwis Sachs.

Trzeba zdecydowanie wiedzieć, że pojazdy szynowe pełnią w transporcie publicznym i specjalistycznym bardzo ważną funkcję. Przede wszystkim są bardzo dobrą alternatywą dla tradycyjnego transportu samochodowego, który z różnych przyczyn nie jest w stanie przewozić chociażby dużej ilości surowców – szybko, na większe odległości. Wykorzystanie transportu kolejowego to:

– oszczędność czasu i pieniędzy,
– zwiększenie efektywności,
– ograniczenie korków na drogach,
– mniejsze ryzyko wypadków, większe bezpieczeństwo,
– możliwość komfortowego przewożenia znacznych ilości towarów.

Istotne jest jednak to, aby zapewnić optymalny stan techniczny pojazdów. W przypadku serwisu amortyzatorów kolejowych, możemy podjąć współpracę z firmą Renz https://renz.pl/.

Zobacz także: https://wk24.pl/bezpieczenstwo-pojazdow-kolejowych-dlaczego-istotny-jest-serwis-sachs/

Co to są amortyzatory kolejowe?

Amortyzatory kolejowe to bardzo ważny element podwozia pojazdu szynowego. Amortyzator to zasadnicza część układu zawieszenia, jego zadaniem jest systematyczne, kompleksowe tłumienie drgań, stabilizacja toru jazdy, poprawa komfortu prowadzenia pojazdu szynowego, jak również utrzymanie stałego kontaktu pojazdu z nawierzchnią.

Zdecydowanie musimy również brać pod uwagę to, że stosowanie dobrej jakości amortyzatorów kolejowych sprawia, że nie mamy do czynienia na przykład z przemieszczaniem się ładunku, który przewozimy.

Serwis Sachs. Serwis amortyzatorów kolejowych


Z punktu widzenia komfortu i bezpieczeństwa jazdy, zdecydowanie najlepszym i najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest to, aby regularnie dokonywać przeglądów amortyzatorów kolejowych, jak również je serwisować. Serwis Sachs tym właśnie się zajmuje.

Rolą serwisanta jest przede wszystkim dokonanie wizualnych oględzin amortyzatorów, sprawdzenie wszystkich jego elementów, jak również dokonanie wszystkich niezbędnych napraw, dzięki którym usterki zostaną usunięte, nie będzie problemów chociażby z pęknięciami lub innymi uszkodzeniami mechanicznymi.

To automatycznie przełoży się na komfort podróży, komfort prowadzenia pojazdu, jego bezpieczeństwo. Na pewno warto o tym wiedzieć.

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key "fairy-font-awesome-version-loading" in /home/platne/serwer199031/public_html/autoinstalator/okinteractive.pl/wordpress47866/wp-content/themes/fairy/candidthemes/functions/hook-footer.php on line 15

Warning: Undefined array key "fairy-go-to-top-icon" in /home/platne/serwer199031/public_html/autoinstalator/okinteractive.pl/wordpress47866/wp-content/themes/fairy/candidthemes/functions/hook-footer.php on line 19