Spacerówka – nieodłączny kompan podróży dużych i małych

Przychodzący na świat maluszek potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, najpierw zapewnia mu ciężarna mama, a po porodzie troskliwa opieka w ramionach mamy i taty. Bardzo ważne, żeby w początkowym okresie życia dziecka otulać je kocykiem, żeby czuło się ono naprawdę bezpiecznie. Wózek głęboki w tak wczesnym okresie życia dziecka spełnia bardzo ważną rolę.

Zazwyczaj gondole są wygodne i przestronne, dzięki czemu można dodatkowo otulić dziecko. Z czasem kiedy dziecko jest już niemowlęciem i zaczyna siadać poczucie bezpieczeństwa zastępowane jest często ciekawością. To czas, gdy trzeba dziecko przenieść już do wózka spacerowego. Wózek taki zapewnia dziecku mnogość różnorodnych doznań wzrokowych i czuciowych, oprócz tych wrażeń, maluch w każdej chwili ma możliwość odbyć podczas spacerów swoją dzienną długą drzemkę.

Wózek niemieckiego producenta Cybex Melio Carbon dba o bezpieczeństwo małego pasażera, jak i daje możliwość odkrywania świata w pełnym tego słowa znaczeniu. Wózek ten można właściwie stosować już od najwcześniejszego dzieciństwa, ponieważ wózek ten posiada możliwość zastosowania jednego wielofunkcyjnego stelaża do gondoli, siedziska spacerowego oraz fotelika samochodowego, który pozwala na sprawne przeniesienie fotelika z samochodu do stelaża wózka i swobodne spacerowanie.

Wózek Cybex Melio Carbon jest wózkiem zwinnym oraz niezwykle lekkim, dzięki czemu nie trzeba tracić wielu sił na jego składanie, rozkładanie i noszenie w rękach. Cała konstrukcja jest bardzo lekka, wózek waży 5,7 kg, jest on trwały i solidnie wykonany, odporny na wszelkie uszkodzenia, Cybex Melio łatwo radzi sobie w trudnych warunkach.

Wózek Cybex Melio Carbon odznacza się wyjątkową zaletą, wykonany jest z odpornego na uszkodzenia materiału włókna węglowego Carbon, który ma za zadanie chronić przedmioty. W przypadku wózka Cybex Melio, materiał z włókna węglowego użyto w stelażu, by był on trwalszy i sztywniejszy. Wpływa również na ogólną prezencję całego wózka pod względem struktury, która wyraźnie odznacza się szczególnym splotem i kolorem czarnym.

Wózek wyposażony jest w głęboko naciągany daszek-budkę Supreme XXL, a tylko taka budka zapewnia dziecku maksymalną ochronę przed słońcem. Budka może nawet zakryć całe ciałko malucha, z pewnością taka budka przyda się szczególnie, kiedy niespodziewanie w czasie spaceru zdarzy się tzw. „oberwanie chmury”. Do zestawu można dokupić przydatną na takie sytuacje folię przeciwdeszczową oraz pokrowiec na nóżki dziecka.