Swetry męskie a koszule – jak je połączyć?

połączenie

Za oknem już na dobre rozszalała się zimowa aura, więc możemy być pewni, że swetry męskie i swetry damskie będą się cieszyły większą popularnością. To bardzo dobra okazja dla wszystkich elegantów, gdyż swetry męskie to istotny element stroju smart-casual. Dzisiaj zastanowimy się, jak w odpowiedni sposób zestawić je z koszulami – jeśli zależy Ci na zaskoczeniu wszystkich w biurze nienaganną prezencją, to zapraszamy do lektury!

Swetry męskie i swetry damskie w stylu smart-casual

Na sam początek wyjaśnijmy może termin smart-casual, gdyż pomimo jego rosnącej popularności może się komuś wydać niejasny. Smart-casual to nic innego, jak codzienna elegancja. Ten styl polega na łączeniu różnych elementów eleganckiej mody wieczorowej i codziennego, luźnego looku. W taki sposób otrzymujemy mieszankę, która jest zarazem wystarczająco elegancka by pokazać się w biurze czy w restauracji, jednakże jest dużo wygodniejsza i bardziej praktyczna, niż klasyczny garnitur czy elegancka sukienka.

Smart-casual to rodzaj mody odpowiedni zarówno dla mężczyzn i kobiet, bez żadnych obaw więc uda się w nim zmieścić zarówno swetry damskie, jak i swetry męskie. Dzisiaj jednak przyjrzymy się tematowi męskich swetrów i tego, w jaki sposób łączyć je z koszulą.

Swetry męskie a koszula – co powinniśmy wiedzieć?

Swetry męskie są bardzo ciekawym wyborem do koszuli, gdyż z powodzeniem mogą zastąpić sportową marynarkę. Ma to taką zaletę, że swetry męskie w większości wypadków będą bardziej wygodne, cieplejsze i komfortowe. Jest tutaj jednak jeden haczyk – niestety, ale żaden sweter męski nie będzie mógł się równać z marynarką pod względem elegancji. Jeśli więc nie możemy sobie akurat pozwolić na niewielki luz, gdyż czeka nas ważne spotkanie lub po prostu dress-code w pracy od nas tego wymaga, postawmy lepiej na marynarkę.

W każdej innej sytuacji swetry męskie to idealne rozwiązanie, które wpisuje się w mniej eleganckie, ale wciąż wyjątkowo schludne stylizacje.

Swetry męskie do koszuli – jakie wybrać?

Wbrew pozorom, rodzajów swetrów jest całkiem sporo. Niekiedy różnią się one od siebie zaledwie kołnierzykiem, jak V-neck i pół-golf, czasem jednak wyglądają zupełnie inaczej, jak chociażby kardigany. Jakie rodzaje swetrów nadadzą się do noszenia z koszulą? Są to:

  • V-neck – to zdecydowanie najlepsze swetry męskie, ale także swetry damskie, które możemy zestawić z koszulami. V-neck to nic innego niż popularny kołnierzyk w serek. Ma on taką zaletę, że pozwala na ładną ekspozycję koszuli, której kołnierzyk staje się bardziej widoczny. V-neck daje nam także możliwość podkreślenia naszego krawata.
  • Crew neck – najpopularniejszy rodzaj swetrów, charakteryzujący się okrągłym kołnierzykiem. Z tego powodu jest czasami nazywany golfem. Dobrze nada się do koszuli, ale musimy pamiętać jednak o tym, że nie wyeksponuje jej tak dobrze jak V-neck.
  • Kardigan – klasyczny, prosty kardigan, to najbardziej elegancki rodzaj swetra, więc nie ma wątpliwości, że odnajdzie się on w zestawie z koszulą. Nieco inaczej wygląda kwestia kardiganów zapinanych na suwak i wykonanych z grubych, casualowych materiałów – do nich najlepiej nadadzą się równie casualowe koszule.
  • Sweter ze stójką – nie jest odbierany jako bardzo elegancki, zdecydowanie bliżej mu do casualu ze względu na nietypowy kołnierz. Nada się do koszuli, pod warunkiem, że ta nie będzie zbyt formalna.
  • Sweter kamizelkowy – sweter w kształcie kamizelki. Jego zaletą jest to, że może być założony pod marynarkę i to bez ryzyka naszego przegrzania.

Jak widać, swetry męskie podobnie jak swetry damskie, występują w wielu różnych krojach i wersjach. Ich wybór powinien być indywidualny i dopasowany do naszych preferencji, gdyż to tylko od nas zależy, w jakim rodzaju ubrań czujemy się lepiej. Pamiętajmy jednak, że różne swetry lepiej pasują do różnych koszul, co warto uwzględnić przy naszym wyborze. Nie oznacza to, że nie warto eksperymentować – ryzyko modowego faux-pas jest niewielkie, gdyż jedyny sweter, jaki nie pasuje do koszuli to golf.