sushi

Teppanyaki – sprawdź o jakiej potrawie mowa

Teppanyaki to słowo pochodzące z języka japońskiego, oznaczające pewną potrawę. Niewiele osób wie jednak, iż nie jest to jedyne znaczenie tego zwrotu. Co więc oznacza „teppanyaki” w Kraju Kwitnącej Wiśni?

​Teppanyaki nie zawsze oznacza potrawę…

Domyślacie się zapewne po tytule tego tekstu, że opiszemy w nim potrawę o nazwie Teppanyaki. Tak też oczywiście będzie, lecz na samym początku warto jest jednak podkreślić, iż spotykając się z tym słowem często nie będzie ono podawane w kontekście konkretnej potrawy. Czym więc właściwie jest teppanyaki? W taki sposób nazywany jest tradycyjny japoński grill, który często wykorzystywany jest do pokazów kulinarnych. Słowo to w języku japońskim dosłownie oznacza „smażenie na stalowej płycie”. Jest ona podgrzewana on spodu i jest w stanie rozgrzać się nawet do poziomu 600 stopni Calsjusza! Dzięki temu potrawy nie tracą aromatu i wartości odżywczych, przy okazji smażąc się krócej. Z wykorzystaniem teppanyaki często uprawia się live cooking, kiedy to kucharz na żywo przyrządza dania. Na tym japońskim grillu serwuje się przeróżne potrawy – mięso, owoce morza, makarony czy warzywa. Fakt tak wyjątkowego smażenia oraz faktu, iż dania japońskie są tylko symbolicznie doprawiane (sposób przyrządzania sam w sobie jest niezłą przyprawą) sprawia, iż kuchnia japońska uważana jest za bardzo zdrową i odżywczą.

​Teppanyaki – czym jest to danie?

Jak już jednak zostało to wspomniane, „Teppanyaki” to słowo używane zarówno w przypadku specjalnego stołu do smażenia, jak i do dania kuchni japońskiej. Czym więc jest to drugie? Jest to smażona polędwica z bakłażanami, charakterystycznymi grzybami shitake, fasolą, papryką, cebulą oraz bambusem, okraszona imbirem oraz sosem sojowym. Trzeba przyznać, iż brzmi to bardzo japońsko. Oczywiście danie to powinno się tradycyjnie smażyć na stole teppanyaki, lecz w razie jego braku można użyć grilla, na którym położymy blachę do smażenia. W taki oto sposób można przygotować domową wersję teppanyaki w Tychach.

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key "fairy-font-awesome-version-loading" in /home/platne/serwer199031/public_html/autoinstalator/okinteractive.pl/wordpress47866/wp-content/themes/fairy/candidthemes/functions/hook-footer.php on line 15

Warning: Undefined array key "fairy-go-to-top-icon" in /home/platne/serwer199031/public_html/autoinstalator/okinteractive.pl/wordpress47866/wp-content/themes/fairy/candidthemes/functions/hook-footer.php on line 19