Worki na gruz – jakie są ich rodzaje?

worki na gruz

Worki na gruz to podstawa, w jaką powinny wyposażyć się osoby planujące większy remont. Dzięki temu można będzie zachować odpowiednią czystość przestrzeni oraz zadbać o to, aby pracownicy mieli wolną przestrzeń do kontynuowania prac. Warto jednak zwrócić uwagę na ich rodzaje.

Worki na gruz z polipropylenu

Worki na gruz w Łodzi, które wykonane są z polipropylenu to najpopularniejszy rodzaj tych konstrukcji, które można spotkać na rynku. Wszystko ze względu na ich wytrzymałość oraz wielkość, która może unieść nawet tonę odpadków z placu budowy.

Kontenerowy wywóz odpadów podobnie jak wspomniane worki przynosi podobne rozwiązania. Worki można bez problemu podnosić na przykład dźwigiem oraz opróżniać do specjalnych zbiorników. Następnie można przewieźć gruz do specjalnych do tego miejsc.

Worki z polipropylenu są wytrzymałe oraz mogą posłużyć nawet wielokrotnie. Nie trzeba wówczas tracić swoich pieniędzy na to, aby za każdym razem otwierać nowe. Worki z takiego materiału można również bez większych problemów wypożyczyć od firm.

Worki na gruz z folii

Na rynku dostępne są również rzadziej stosowane worki na gruz z folii. Folia ta nie jest jednak cienka, jak zwykłe torebki, jednak zapewnia odpowiednią wytrzymałość nawet do kilkudziesięciu kilogramów. Są o wiele tańsze oraz sprawdzają się tam, gdzie remont nie jest duży.

Worki można opróżniać we własnym zakresie. Świetnie sprawdzają się szczególnie do drobnego gruzu, który można zaobserwować na przykład podczas prac wykończeniowych. Drobne odpadki w postaci pozostałości po remoncie również można w nie zapakować.

Worki są również korzystne cenowo. Można bez problemu zamówić je w każdym sklepie budowlanym zarówno stacjonarnym, jak i online. Występują w różnych wariantach kolorystycznych, co ułatwia segregację.

Worki na gruz dzielą się zarówno na te wykonane z folii, jak i te z polipropylenu. W zależności od ilości zanieczyszczeń można dokonać najelpszego dla siebie wyboru.