Ubezpieczenia OC – jak wybrać najlepsze?

oc jak wybrac najlepsze

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej dla pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe. OC musi posiadać każdy samochód – od momentu zarejestrowana do czasu, kiedy nie będzie nadawał się już on do eksploatacji.

Ubezpieczenia OC – co należy o nim wiedzieć?

Ubezpieczenia OC w Gorzowie mają za każdym razem taki sam zakres ochrony pojazdu. Reguluje to litera prawa. Sumy gwarancyjne reguluje ustawa. Mowa tu dokładnie o kwotach:

  • 5 210 000 euro w szkodzie na osobie,
  • 1 050 000 euro w szkodzie na mieniu.

Można wybrać najtańszą ofertę rynkową – o ile jednak komuś zależy na tym, aby mieć tylko OC na swój pojazd. Pomimo tego, że suma gwarancyjna regulowana jest przez ustawę, to cena za OC może być różna. Można więc w tym przypadku skorzystać z profesjonalnego doradztwa ubezpieczeniowego. 

Agencja Ubezpieczeniowa Maciej Klofta to miejsce, gdzie można wykupić polisę OC. Warto jednak pomyśleć o tym, czy nie należy dokupić do tego dodatków, dzięki czemu samochód będzie znajdował się pod zdecydowanie lepszą ochroną.

Nie tylko ubezpieczenia OC

Ubezpieczenia OC w Gorzowie są ważne. Nie można jednak zapominać o tym, że jeżeli cokolwiek się stanie z samochodem, to właściciel nie otrzyma żadnych pieniędzy. OC jest po to, aby osoba, która ucierpiała w wypadku (np. drugi kierowca) mogła otrzymać odpowiednią sumę pieniędzy. Sam właściciel samochodu może otrzymać odszkodowanie, jeżeli będzie miał wykupioną polisę Autocasco – a to i tak nie we wszystkich przypadkach. 

Agencja Ubezpieczeniowa Maciej Klofta jest takim miejscem, gdzie można zapewnić sobie profesjonalne doradztwo. Pracownicy biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby klientów, zawsze są w stanie wskazać najlepszą ochronę dla pojazdu mechanicznego. Nie można bowiem zapomnieć o tym, że OC połączone z AC oraz z innymi dodatkami (lub też bez, wszystko zależy od tego, co klient będzie preferował), może mieć korzystniejszą cenę, niż by to klient zdecydował się wykupywać wszystko indywidualnie.