Kilka powodów dlaczego kobieta jest zazdrosna?

Dlaczego istnieje? Bez zazdrości nie ma miłości? Skąd na jednak się bierze i dlaczego jest tak trudna do przezwyciężenia? Należy odróżniać dobrą zazdrość od tej chorej. Jeśli ktoś faktycznie jest wręcz chorobliwie zazdrosny – lepiej od niego uciekać gdzie pieprz rośnie!

Panowie… postarajcie się to zrozumieć!

To te złe doświadczenia z przeszłości. Ponad 40% badanych kobiet przyznaje, że to właśnie złe doświadczenia, zdrada w poprzednim związku, zawód miłosny – sprawiają, że są zazdrosne – i pewnie będą… Niestety, przykre doświadczenia z przeszłości zawsze przenoszą się na obecne związki i relacje z nowym partnerem. Warto tu też wspomnieć, że osoby, które same mają coś na sumieniu – zdradę np. częściej są zazdrosne – bo mierzą innych swoją miarą…

Kolejnym powodem zazdrości jest zaniżone poczucie własnej wartości, niska samoocena. Ponad 30% badanych przyznało, że to właśnie jestem z głównych powodów zazdrości. „Bo znajdzie sobie lepszą, ładniejszą, atrakcyjniejszą…” Nie tylko kobiety mają z tym problem – mężczyźni również miewają bardzo niską samoocenę – co przenosi się na zazdrość o swoją kobietę.

Jeśli partner jest wyjątkowo atrakcyjny, to według prawie 30% badanych jest to powodem ich zazdrości. „Że inne będą się oglądać, podrywać…”. Kiedy mamy trakcyjnego partnera/partnerkę boimy się, że ktoś zwyczajnie może nam go odbić.

Niepewność o związek to kolejny problem, który powoduje zazdrość. Aż 25% ankietowanych przyznaje, że ma z tym problem. Nie da się jednak przewidzieć, czy związek będzie stały, czy rozpadnie się za jakiś czas. Jeśli jednak świetnie wam się powodzi i jesteście szczęśliwi, nie warto ciągle myśleć o tym, że się rozstaniecie… to będzie destrukcyjnie wpływało na wasze relacje i cały związek.

Bardzo częstym powodem do zazdrości jest również przeszłość partnera. Zdarza się, że osoby które do tej pory prowadziły raczej… rozrywkowy tryb życia nagle poznają miłość swojego życia i chcą założyć z nią rodzinę. Jednak… ta druga strona – znając przeszłość partnera, może czuć się niepewna i być zazdrosna.


Źródło: pornoman.pl

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key "fairy-font-awesome-version-loading" in /home/platne/serwer199031/public_html/autoinstalator/okinteractive.pl/wordpress47866/wp-content/themes/fairy/candidthemes/functions/hook-footer.php on line 15

Warning: Undefined array key "fairy-go-to-top-icon" in /home/platne/serwer199031/public_html/autoinstalator/okinteractive.pl/wordpress47866/wp-content/themes/fairy/candidthemes/functions/hook-footer.php on line 19